09.09.2013
У першій частині анонсів подій Форуму видавців мова піде про лекції, дискусії, круглі столи та презентації. Редакція намагалась відібрати найбільш цікаві освітні події, що варто відвідати.
Час зустрічі: 11 вересня, 15:00-17:00
Місце: Центр міської історії Центральної та Східної Європи, вул. акад. Богомольця, 6
Розмова з відомими художніми критиками та істориками мистецтва з Польщі - Андою Роттенберг, Марією Потоцькою, Доротою Монкевич. Модератор Богдан Шумилович.
Анда Роттенберг - видатна фігура польського мистецтва. Свого часу вона відкрила багатьох польських митців світові, зокрема, Аліну Шапошнікову. В минулому - директор галереї «Захента», э співавторокою збірника «Польське Мистецтвознавство».
Марія Потоцька – арт-критик та куратор, засновниця першої приватної галереї в комуністичній Польщі. Авторка статей, публікацій та книг з естетики та історії мистецтва.
Дорота Монкєвіч є однією з найвідоміших арт-критиків у Польщі, куратор сучасного мистецтва в Національному музеї Варшави. Є засновницею Фонду сучасного мистецтва в Національному музеї Варшави.
Час зустрічі: 12 вересня 15:00-16:30
Місце: Конференц-зала Палацу мистецтв, вул. Коперника, 17
Едварда Навотка (Edward Nawotka) - засновник та головний редактор онлайн-журналу publishingperspectives.com – платформи для видавців з усього світу. Раніше, працював книжковим оглядачем для Bloomberg News і редактором новин для Publishers Weekly. Його репортажі публікувались в The New Yorker, The Guardian та інших. Читає лекції в багатьох університетах.
Час зустрічі: 12 вересня, 13:00-14:30
Місце: Палац Потоцьких, Голуба зала, вул. Коперника, 15)
Подія відбувається в рамках фокусної теми Форуму: «Жінка у світі, що змінюється».
Дискусія відбудеться за участі Ірини Подоляк, Катерини Бабкіної, Ірини Вікирчак, Наталі Церклевич, Олі Райтер, Тетяни Толстой і Вєри Юдінцевої (Росія), - відомих менеджерів культури Львова, України та Росії. Модерує Оксана Форостина.
Цьогорічна фокусна тема Форуму - «Жінка у світі, що змінюється», на яку організаторів надихнула Ольга Кобилянська, перша українська феміністка (150-річчя з дня народження якої відзначається цього року). В рамках теми пройде декілька дискусій, зокрема вище наведена.
Дискусія письменниць «Історії жінок і жінки в історії» обіцяє бути вельми цікавою, враховуючи зірковий склад учасниць: літературознавець та критик Віра Агеєва, письменниця Наталка Сняданко, письменниця, публіцист та телеведуча Тетяна Толстая, письменниця та громадський діяч Марія Матіос й інші. Дискусія складатиметься з двох частин.
Перша частина дискусії пройде за участі письменниць Йоанни Батор (Joanna Bator), Сильвії Хутнік (Sylwia Chutnik), Наталки Сняданко та Віри Агеєвої. Модератор Жанна Сльоновська.
Час зустрічі: 12 вересня о 16:00-17:30.
Друга частирна відбудеться за участі Марії Матіос, Ізи Мейзи, Наталії Бабіної і Тетяни Толстої. Модератор Ярослав Грицак
Час зустрічі: 14 вересня: 12:30-13:45.
Місце: Дзеркальна зала Палацу Потоцьких, вул. Коперника, 15
Час зустрічі: 12 вересня 15:00-16:30
Місце: Антикафе «CoMMuna», вул. Галицька, 1, 2-й поверх
Обговерення відбуватиметься в межах проекту «Контекст-2: школа літературної критики і книжкової журналістики».
Подія об’єднає цікавих особистостей, адже за одним столом дискутуватимуть Юрко Іздрик, письменник та музикант, Отар Довженко, журналіст та викладач, Анатолій Ульянов, критик та співзасновник looo.ch, Олександр Михед, культуролог та літературознавець та Віра Балдинюк, редактор та літературний критик. Очікуємо жваву дискусію.
Час зустрічі: 12 вересня, 13:00-13:45
Місце: Тераса на Ринку, пл. Ринок
Організатор події: видавництво «Фоліо», м. Харків
Дискусія відбудеться за участі Наталки Сняданко, Андрія Куркова, Андрія Кокотюхи, Євгена Положій, Віталія Шлайфер, Наталі Зубрицької.
Час зустрічі: 12 вересня, 14:00-15:30
Місце: Мистецьке об'єднання «Дзиґа», вул. Вірменська, 35
Учасники hromadske.tv Роман Скрипін, Євген Глібовицький, Богдан Кутєпов, Анастасія Станко, Данило Яневський розкажуть про досвід організації громадського телебачення.
Час зустрічі: 12 вересня, 17:00-18:45
Місце: Музичний клуб «Культ», вул. Чайковського, 7
Дискусія від журналу «Шо» з галасливою назвою збере доволі відомих особистостей. В заході приймуть участь Вікторія Наріжна, Юрій Володарський, Володимир Єрмоленко, Оксана Форостина, Вахтанг Кіпіані, Лінор Горалік, Євген Глібовицький, Ірина Славінська, Юрій Макаров.
Час зустрічі: 13 вересня, 08:30-09:30
Місце: Готель Нота Бене, вул. Валер'яна Поліщука, 78)
В межах проекту «Контекст-2: школа літературної критики і книжкової журналістики».
Презентація на прикладі культурно-видавничого проекту «Читомо» від Оксани Хмельовської та Ірини Батуревич
Час зустрічі: 13 вересня, 10:30-12:00
Місце: Антикафе «CoMMuna», вул. Галицька, 1, 2 поверх
В межах проекту «Контекст-2: школа літературної критики і книжкової журналістики»
Тетяна Толстая відома російська письменниця, публіцист, телеведуча програми «Школа злословия». Онука письменника Олексія Толстого - по батьківській лінії, і перекладача Михайла Лозинського - по материнській.
Слід додати, авторська зустріч з Тетяною Толстою відбудеться 12 вересня о 14:00, за адресою: Перший український театр для дітей та юнацтва, вул. Гнатюка, 11
Час зустрічі: 13 вересня, 11:00-12:30
Місце: Конференц-зала Палацу мистецтв, вул. Коперника, 17
Друга лекція Едварда Навотки (США), автора проекту publishingperspectives.com.
Час зустрічі: 13 вересня, 12:30-14:00
Місце: Центр міської історії Центральної та Східної Європи, вул. акад. Богомольця, 6
Ще один захід в межах проекту «Контекст-2: Школа літературної критики і книжкової журналістики». Учасники: Тетяна Толстая, Андрій Бондар, Юрій Володарський, Соболєвська Юстина. Ключові питання круглого столу: як працюють постімперська (російська), центрально-європейська (польська) і східноєвропейська (українська) критики у полі глобальної літератури? Як лунають і перегукуються національні голоси літератур у сучасній критиці?
Час зустрічі: 13 вересня, 15:00-18:30
Місце: Центр міської історії Центральної та Східної Європи, вул. акад. Богомольця, 6
Дискусія проводиться в рамках проекту Book Platform. Захід складатиметься з двох частин.
Частина 1: Переклади літератури з іноземних мов на українську. Мовці: Костянтин Родик, Неля Ваховська, Дмитро Дроздовський, Ярослав Ґодун, Яна Ґенова. Модератор: Володимир Єрмоленко - філософ, есеїст, перекладач.
Час зустрічі: 13 вересня, 15:00-16:30
Частина 2: Переклади української літератури й гуманітаристики за кордоном. Мовці: Ірина Дмитришин, Алла Татаренко, Олаф Кюль, Олексій Кононенко, Яна Ґенова, Євген Бистрицький. Модератор – Неля Ваховська.
Час зустрічі: 13 вересня, 17:00-18:30
Час зустрічі: 13 вересня, 14:00-15:30
Місце: ЛНУ ім. І. Франка, театральний Факультет, вул. Валова, 18
Лекція Романа Павловського i Олександра Ірванця.
Час зустрічі: 13 вересня 16:00-17:45
Місце: Палац Потоцьких, Дзеркальна зала, вул. Коперника, 15
Презентація книги в українському перекладі «Імператор усіх хвороб: Біографія раку» лауреата Пулітцерівської премії Сіддхартхи Мукерджі («Видавництво Жупанського») за участі письменниці Марії Матіос, журналістки і громадської діячки Катерини Гордєєвої, авторки книги «Победить рак!» і засновниці руху «Українські амазонки», д-р. псих. наук, проф. Наталії Шевченко, вченого в галузі медичної радіології, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Миколи Пилипенка та керівника напрямку «Динамічна культура» БФ Ріната Ахметова «Розвиток України» Олесі Островської-Лютої. Модеруватиме презентацію журналістка і телеведуча Ольга Герасим’юк. Захід проводиться за підтримки благодійної програми «Рак виліковний» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».
Час зустрічі: 14 вересня, 12:00-13:30
Місце: Антикафе «CoMMuna», вул. Галицька, 1, 2 поверх
В межах проекту «Контекст-2: Школа літературної критики і книжкової журналістики».
За участі Ірини Славінської, Юрія Володарського, Оксани Хмельовської, Балдинюк Віри, Гаврилова Олександра та Олександра Михед.
Час зустрічі: 14 вересня, 13:00
Місце: Чорна зала театру «Воскресіння», пл. Генерала Григоренка, 5
За участі Герхарда Фалькнера (Gerhard Falkner), Константіна Ліба та Сергія Жадана.
Час зустрічі: 14 вересня 17:00-18:30
Місце: Новий Ноїв Ковчег, вул. Ставропігійська, 9
Учасники: Лариса Денисенко, Ірен Роздобудько, Галина Вдовиченко. Модератор - Ірена Карпа.
У другій частині, що з'явиться незабаром, говоритиметься про читання, концерти, вечірки та перформанси.
З повною програмою форуму можна ознайомитись тут.
comments powered by Disqus