Коворкінг Betaplace: більше, ніж просто робочий простір
коворкінг Betaplace
Текст та фото: редакція
30.09.2013

Редакція Postpaper продовжує серію репортажів про робоче місце. Сьогодні мова піде про нещодавно відкритий коворкінг Betaplace — місце для тих, кому потрібний робочий простір. Коворкінг, про який піде мова, цікавий, перш за все, своєю філософією: прагненням бути не так робочим простором, як стати плідним та цікавим середовищем. Окрім можливості попрацювати, тут планується проведення воркшопів, презентацій та майстер-класів. Ми поспілкувались із засновниками Betaplace, дізнались про концепцію цього простору та те, що вже зараз є у коворкінгу.

Коворкінг Betaplace — це перш за все Open Space, а також переговорна, кухня та декілька робочих кімнат. Слід сказати, що простір організовано функціонально та комфортно водночас: зручні офісні крісла, дерев’яні стільці на кухні, столи цікавої форми (змінюючи їхню конфігурацію, можна адаптовувати простір для потрібної кількості осіб), наявність як відкритого, так і закритого простору. За словами засновників, коворкінг покликаний створити, перш за все середовище, атмосферу, об’єднати для спільної справи людей різного професійного спрямування. Коворкінг Betaplace розрахований на 20-ть робочих місць. Вже зараз, тут на постійній основі працює десятеро людей, хоча, коворкінг розпочав свою роботу лише на початку вересня. Це, зокрема, люди з дизайн-бюро Hochu Rayu, Evoldes.

коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace

Декілька слів про засновникв, це — Антон Яценко та Андрій Меаковський. Попри те, що хлопці мали хорошу зарплатню в IT-компанії, вони кинули роботу та зараз повністю займаються організацією робочого простору, паралельно працюючи над власними проектами.

Про назву та концепцію

Андрій Меаковський: «Betaplace, з одної сторони це гра слів: як краще місце, з іншого боку — стан в процесі, в розробці. Наш логотип походить від головоломки «Леонардо». На початку, була ідея зробити тільки столи такої форми. Зручність в тому, що вони можуть ставитись дуже по-різному, їх можна у просторі легко пересувати та по-різному використовувати. Нам це сподобалось, ця гра, головоломка, гнучкість, простір для фантазії».

коворкінг Betaplace
Андрій Меаковський

«Betaplace — це купа всього. Все, що ми робимо — це сталось без довгих планувань та обдумувань, ми прости брали це й робили. Суть не в тому, що ми запустились і все — почиваємо на лаврах. Ми кожен день працюємо над покращенням цього простору. Подібне притягує подібне — наш простір для тих, хто вже почав, вже чогось досягнув, для тих, хто вже стартував зі своїм проектом та знаходиться в процесі.

Тут працювати можна окремо та командою. Зручно якимось проектним командам, коли людям треба працювати разом якийсь обмежений час, коли не треба знімати офіс. Гранти, стартапи, проекти — таким невеличким проектам тут буде комфортно».

коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace

Антон Яценко: «Говорячи про концепцію та стиль — з цих столів все й почалось. Вийшло, що їх можна повертати, змінювати конфігурацію, ми почали працювати далі над цією ідеєю".

коворкінг Betaplace
Антон Яценко

«Кожен, хто запускає якийсь проект — на початку неправильно його оцінює. Спільний простір та обмін досвідом дозволяють звернути увагу на помилки, на слабкі сторони, знайти партнерів. Мета подібного простору — це пришвидшення процесу запуску. Один з прикладів — це ми самі.

Перед початком ми думали, що потрібно 100-200 тис. доларів для запуску подібного проекту. Але закінчилось все без бюджету. Тобто, звісно, без грошей не обійшлося, але це зовсім інші витрати».

Філософія

Крім організації робочого простору, у хлопців є бажання зібрати тусовку, щоб люди мали можливість прийти в якесь незаангажоване місце та тут щось робити. Не гратись в настільні ігри, а проводити воркшопи, презентації, працювати. Існує дослідження, що для таких місць найбільше користі приносять ділові контакти, пошук людей, з якими можна співпрацювати в майбутньому, обмінюватись досвідом та ідеями.

коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace

Ось що говорить з цього приводу Андрій Меаквоський: «Ті, хто сюди приходять — ті й створюють цей простір. Ми познайомилися ближче з Hochu Rayu, це — четверо людей, ми зрозуміли, що нам класно працювати разом. Ця взаємодія в просторі дає плоди. Зараз, ми ще більше працюємо над дизайном, думаємо над напрямками розумного будинку.

То, що ми робимо у філософії схоже до самого Github, «Вікіпедії». Людина це зробила — й віддала — всі люди можуть цим користуватись. Ми хочемо ділитись своїми знаннями як з коворкінгу, так і проектами, які ми тут робили».

коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace

«Ми вже займаємось деякими проектами. Який найкращий спосіб заохотити людей? Зробити щось самому! Ми в трьох, ще наш дизайнер — він зараз в Черкасах — займаємось декількома проектами в сфері IT. Запустивши, ми будемо їх позиціонувати як, як наші проект, зроблені тут, відповідно, люди які займаються подібним — будуть це бачити. Ми працюємо над проектом електронних квитків для залізниці без потреб роздруку в касах — це одна річ. Ще працюємо над інструментом для управління проектами — це основні наші проекти. Один з наших резидентів, який більшість часу знаходиться в Тернополі — займається інтелектуальним вуличним освітленням — спільними зусиллями хочемо це втілити, щоб на вулицях Львова освітлення реагувало на те, чи йде машина чи йде людина».

Організація простору та побут

Betaplace розрахований на людей, які можуть сюди прийти зі своїм комп’ютером. Тут є кухня, інтернет, дві переговорні кімнати, куди можна запросити замовників, провести зустріч, чи просто поспілкуватись, бо у робочому просторі спілкування обмежено, щоб не заважати іншим працювати. У коворкінгу є принцип: ти сідаєш там, де тобі зручно.

коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace

Антон Яценко: «Поки тут працює до 10 людей, простір не завантажений, ми проводимо тут майстер-класи. По четвергам збирається гурток по Arduino. Перший раз вони прийшли до нас ще до офіційного відкриття — там зібралось 10-15 людей. Крім регулярних воркшопів по роботехніці, були пробні для громадських організацій, але ми більше орієнтовані на бізнес та IT. Ми й надалі будемо проводити майстер-класи та зустрічі, хочемо зробити простір, де б люди могли разом працювати та обмінюватись своїми ідеями».

Про розташування

Спочатку розміщення коворкінгу планувалось в центрі міста, але в силу багатьох причин воно змінилось, зараз він розташовується в районі вулиці Залізничної. Громадським транспортом можна добратись до зупинки «Привокзальна» або «Церква Єлизавети та Ольги», а потім близько 10-ти хвилин йти пішки вулицею Залізничною. За словами засновників, якщо добиратися до коворкінгу з центру, то це пів години пішки. А якщо власним транспортом — авто чи велосипедом, то добиратись простіше.

Андрій Меаковський продовжує: «От, ця тенденція — стягування все в центр — вона зараз є, але плюс-мінус весь цивілізований світ живе за таким правилом: коли місто йде в туристичному напрямку, весь бізнес — йде на периферію. Той же Лондон, всі такі коворкінг-простори розміщені по якимось районам.

Цей район, Залізнична, хороший тим, що тут дуже багато тусовки навколо — з IT, по дизайну, дві чи три рекламні агенції поряд розміщені. В принципі, вже є якийсь рух, але проблема, що вони сидять по своїх кутках, ніхто нікого не знає. В цьому наша ідея — зробити простір, де люди можуть перетинатись».

коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace коворкінг Betaplace
Про коворкінги у Львові

Засновники Betaplace стверджують, що для них важливо залишатись відкритими. Вони були ініціаторами зустрічі із командами інших коворкінг-проектів. Андрій Меаковський продовжує: «Ми спробували робити не по-львівськи — вирішили зі всіма дружити. Для Львова дуже типово, що кожен закриється в своєму куточку, кожна тусовка окремо. Вирішили зі всіма познайомитись. У місті є чотири проекти коворкінгів. Ми вже запустились, ще три проекти в розробці. Ми одного разу зібрались за одним столом та сіли поговорити. Як виявилось, це прикольні люди, що щось роблять, які є корисними один одному».

Ще до запуску коворкінгу Андрій Меаковський почав вести блог, в ньому він пише про філософію простору та шлях втілення ідей. Зокрема, окремої уваги заслуговують пости про те, як хлопці власними силами робили столи чи про філософію коворкінгу.

Для того, аби краще ознайомитися з Betaplace та тими, хто там працює, є безкоштовний тестовий день. Коворкінг на разі працює з 10-ї ранку до 11-ї вечора, при потребі, час роботи можна узгодити.

Коворкінг Betaplace
вул. Олени Степанівни 49/45а, другий поверх
тел.:+38(032) 298-77-95
Сторінка у Фейсбуці

P.S. На момент публікації матеріалу, зовнішній вигляд коворкінгу вже трохи змінився, що свідчить про його постійний рух та розвиток.

Інші матеріали про робоче місце
РОБОЧЕ МІСЦЕ

Архітектурний офіс «Зелемінь» розташований на Сихові поруч із житловими будинками, де у одному відкритому просторі працюють архітектори, дизайнери та конструктори.

31.10.2013
РОБОЧЕ МІСЦЕ
IT-офіс Rebbix: робочий простір без ієрархії

про офіс невеличкої IT-компанії, який знаходиться у центрі міста. Працівники компанії не мають посад, працюють у командах, тут відсутні кабінети керівників, багато простору та вільний робочий графік.

30.09.2013
comments powered by Disqus